Zamierzasz zrzucić zbędne kilogramy? Chcesz poradzić sobie z najsłabszymi partiami, które sprawiają najwięcej problemów? Niestety Twoje codzienne obowiązki rodzinne i zawodowe nie pozwalają Ci na wygospodarowanie odpowiedniej ilości wolnego czasu?
W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić zdrowe przepisy na śniadania dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu na przygotowanie swojej diety redukcyjnej. Poznaj zdrowe, smaczne i względnie niskokaloryczne śniadania!
Zdrowe śniadanie – podstawa skutecznej diety redukcyjnej
Jeśli do tej pory nie udało Ci się zapanować nad pojawianiem się nadprogramowych kilogramów, wybierz metodę, która nie będzie kolidowała z codziennością. To Twój czas na zmianę sylwetki i spełnienie swoich marzeń o metamorfozie. To wybrany system żywieniowy ma zostać dopasowany pod Twój rytm dnia. W przeciwnym wypadku zastosowana metoda bardzo szybko okaże się nieskuteczna.
W pierwszej kolejności zwróć uwagę na jeden z najważniejszych posiłków w ciągu dnia. To właśnie śniadanie pozwoli Ci zachować odpowiedni poziom energii aż do pory lunchu. W ten sposób zwiększysz produktywność swoich działań i wygospodarujesz więcej czasu ze względu na sprawne wykonywanie zadań.
Węglowodany i ich rola w planowaniu śniadań
Wybór odpowiedniego sposobu na odżywienie naszego organizmu to jeden z kluczowych elementów dobrze zbilansowanego planu dietetycznego. Proces utraty tkanki tłuszczowej nie może wiązać się z niebezpiecznymi dla naszego metabolizmu głodówkami. Wbrew powszechnie powielanym mitom, aby nasze ciało stało się smukłe i doskonale prezentowało się w lustrze, jesteśmy zobowiązani do dostarczania mu odpowiedniej ilości mikro i makroskładników każdego dnia. Jednym z podstawowych elementów diety odchudzającej są węglowodany. [1]
Oprócz zdrowych źródeł tłuszczy i białka, stanowią elementarną część każdego planu żywieniowego. Doskonałą metodą na zaspokojenie głodu i dodatkowy zastrzyk energii staną się pełnowartościowe produkty zbożowe. W trakcie procesu odchudzania możemy bez wyrzutu sumienia sięgnąć po pieczywo razowe, własnoręcznie przygotowane musli i płatki owsiane. Wymienione produkty należą do węglowodanów złożonych.
W przeciwieństwie do cukrów prostych, produkty takie jak pieczywo razowe dostarczają kalorie, które nasz organizm wykorzystuje przez dłuższy czas. Wolne trawienie idzie w parze z zaspokojeniem naszego głodu na dłużej. Nie zapominajmy o odpowiedniej ilości węglowodanów w trakcie następnych posiłków. Wybierajmy kasze, ryż, razowe makarony, nieprzerwanie stawiając na najwyższą jakość spożywanych produktów.
Warto dodać, że większość produktów pełnoziarnistych stanowi nie tylko sposób na dostarczenie energii, ale również jest źródłem błonnika, kwasu foliowego, fosforu, magnezu, cynku i żelaza.
Szybkie śniadanie w wersji fit
Jeśli zaliczasz się do grona zabieganych osób, które w trakcie dnia mają do załatwienia bardzo dużo spraw, postaw na odżywcze śniadanie. Wybierz produkty, które zasmakują całej Twojej rodzinie, a jednocześnie pozwolą na zmianę nawyków żywieniowych.
Niezapomniane i cieszące się niesłabnącą popularnością płatki owsiane wraz z mieszankami musli, to wspaniały produkt, który pozwoli stworzyć smaczne i pożywne śniadania. Dlaczego warto zwracać na nie uwagę w kuchni? Płatki owsiane górskie to produkt pełnowartościowy, który pozwala na zaspokojenie głodu, dostarczenie błonnika i cennych mikroskładników i zdrowych nienasyconych kwasów tłuszczowych.
W trakcie procesu odchudzania, gotowanie owsianki powinno odbywać się z wykorzystaniem wody, chudego mleka krowiego lub roślinnego. W ten sposób zredukujemy ilość przyjmowanych kalorii, a jednocześnie dostarczymy zdrową porcję produktu bogatego w wapń.
Propozycją dla osób, które o poranku muszą doceniać każdą zaoszczędzoną minutę, jest przygotowanie owsianki dzień wcześniej. W takiej sytuacji polecamy zalanie płatków owsianych na noc i pozostawienie ich do napęcznienia. Do naszej owsianki w celu uzupełnienia wartości odżywczych i walorów smakowych, warto dodać świeże owoce, orzechy i jogurt naturalny.
Kanapki – produkt niedozwolony na diecie?
Nie wyobrażasz sobie długiego dnia pracy bez przepysznych kanapek? Czy wiesz, że Twoje zamiłowanie do pieczywa nie musi kolidować z utratą zbędnych kilogramów?
Zamiast tradycyjnego białego pieczywa, wybierz chleb razowy lub bułkę grahamkę. Najlepiej, jeśli zdecydujesz się na produkty, które nie zawierają dodatkowych pestek słonecznika i dyni. Dzięki temu wciąż możesz przygotować dla siebie kanapki do pracy, a jednocześnie wybrać bardziej odżywczą i mniej kaloryczną wersję na śniadanie.
Wiele osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z odchudzaniem, zastanawia się nad sposobem na pokonanie głodu i ochoty na podjadanie. Kluczem do osiągnięcia wymarzonej sylwetki pozostają zdrowe nawyki żywieniowe.
Warto przyzwyczaić swój organizm do systematycznie otrzymywanych posiłków, które pozwalają na jego odżywienie i dostarczają niezbędnych makroskładników. Tuż po przebudzeniu zadbajmy o odpowiednie nawodnienie naszego organizmu. W ten sposób wspomożemy prawidłową perystaltykę jelit i zaspokoimy pragnienie.
Pomysły na zdrowe śniadanie dla zabieganych
Przedstawiamy podstawowe filary prostych pomysłów na zdrowe śniadania dla zabieganych osób. Jeśli zmagasz się z nadwagą i otyłością, wykonywane przez Ciebie stanowisko nie będzie już powodem do wymówek. Dzięki dostępności różnorodnych produktów możesz skomponować swoje smaczne i zdrowe spotkanie w ciągu kilku minut.
Każdego dnia zwracaj uwagę na spożywanie dużej ilości warzyw i owoców. Powinny być jednym z podstawowych elementów wszystkich posiłków. To sposób na poprawę wchłaniania witamin i minerałów oraz zredukowaniu chęci do podjadania.
Dla wszystkich, którzy zazwyczaj zmuszeni są do jedzenia swojego śniadania w korkach, stworzenie pożywnego i pełnowartościowego koktajlu z warzyw, owoców, źródeł zdrowych tłuszczy, węglowodanów złożonych i białka, będzie doskonałym sposobem.
Jeśli masz więcej czasu, przygotuj zdrowe kanapki z chudą wędliną, serem mozzarella. Zabierz ze sobą serek wiejski light, kefir, ugotowane jajko, czy puszkę z tuńczykiem w sosie własnym.
Zdrowe śniadanie na redukcji to nie wszystko! O czym musisz jeszcze pamiętać?
Twoim obecnym celem jest redukcja tkanki tłuszczowej? Nic prostszego. Pierwszym krokiem nie powinno być zmniejszenie ilości spożywanych kalorii do minimum. Na samym początku zwróć uwagę na zdrowe nawyki żywieniowe, odpowiednią ilość godzin poświęconych na sen i regenerację oraz aktywność fizyczną.
Nie każda z osób dążących do zdrowej sylwetki musi biegać, chodzić na siłownie, czy trenować crossfit. Jeśli ten rodzaj aktywności zdecydowanie nie przypadł Ci do gustu – nic nie szkodzi. Wybór dyscypliny sportowej to Twoja indywidualna decyzja.
Zapewnij swojemu organizmowi odpowiednią ilość godzin na regenerację. Śpij 7-8 godzin na dobę. W ten sposób pozwolisz odpocząć nie tylko organizmowi, ale również umysłowi. Twoje zdolności kognitywne powrócą do doskonałej formy.
Tuż po przebudzeniu zadbaj o dostarczenie odpowiedniej ilości płynów. Ogranicz picie kawy na czczo, aby pozwolić jelitom na prawidłowe funkcjonowanie. Każdego dnia stawiaj sobie cele, które jesteś w stanie wykonać.
Nie rzucaj się na głęboką wodę. Zastosuj technikę małych kroków. Na samym początku zwróć uwagę na włączenie do diety przynajmniej 2 litrów wody dziennie i pełnoziarnistych produktów. Zadbasz o koncentrację, energię i własną witalność.
Wybierz formę zdrowego śniadania, która najbardziej odpowiada Twojemu rytmowi dnia. Aby zrzucić zbędne kilogramy, niezbędna jest motywacja. Dzięki niej przekonasz się do zdrowej i smacznej diety, a sport stanie się dla Ciebie sposobem na przełamanie trudnych chwil i zamieni się w przynoszącą niemałą satysfakcję pasję.
Źródła:
Why Carbohydrates Are Important for Your Diet – By Chris Iliades, MD, Medically Reviewed by Pat F. Bass III, MD, MPH, Last Updated: May 26, 2010