NuviaLab Keto to suplement diety wspomagający odchudzanie przy diecie ketogenicznej. Opracowane przez dietetyków tabletki oparte są wyłącznie na naturalnych składnikach, czego efektem ma być pełne bezpieczeństwo stosowania. Czy faktycznie NuviaLab Keto to suplement warty uwagi? Czy stosowanie tego produktu przynosi wymierne efekty i pozwala utrzymać stan ketozy?

Utrzymujące się na bardzo wysokim poziomie zainteresowanie dietą ketogeniczną sprawia, że producenci suplementów diety oferują coraz więcej środków, których zadaniem jest wspomaganie utrzymania ketozy i (opcjonalnie!) eliminacja niepożądanych reakcji organizmu na keto-dietę. Na pierwszy rzut oka – NuviaLab Keto to jeden z takich produktów. Byłoby jednak wielką niesprawiedliwością, gdybyśmy umieścili ten suplement w jednym rzędzie z innymi, monoskładnikowymi suplementami.

Analiza składu NuviaLab Keto wyraźnie pokazuje, że jest to produkt z bardzo wysokiej półki, któremu warto się bliżej przyjrzeć.

NuviaLab Keto – wyjątkowa propozycja, nie tylko dla osób na keto-diecie?

NuviaLab Keto oapkowanie

Dieta ketogeniczna to sposób żywienia, którego celem jest doprowadzenie do ketozy, tj. stanu, w którym organizm pozyskuje energię z nagromadzonego tłuszczu, a nie z cukru. Jedną z kluczowych zasad diety ketogenicznej jest ograniczenie podaży węglowodanów do absolutnego minimum, ustalonego na poziomie 50 gram dziennie.

Z racji ograniczeń organizmu i/lub słabości związanych z motywacją, zapałem czy samodyscypliną – dieta ketogeniczna nie jest rozwiązaniem dla wszystkich. Lwia część osób, zwyczajnie – nie jest w stanie osiągnąć stanu ketozy korzystając z restrykcyjnego, niezwykle wymagającego jadłospisu, który – notabene – uchodzi za jeden z najskuteczniejszych jeśli chodzi o tempo redukcji tkanki tłuszczowej.

NuviaLab Keto to tabletki, które mogą być traktowane zarówno jako uzupełnienie diety ketogenicznej, jak i rozwiązanie alternatywne – znacznie wygodniejsze, dzięki któremu obniżenie podaży węglowodanów w diecie, nie musi być aż tak restrykcyjne. Co więcej, produkt dzięki innym substancjom aktywnym:

 • ogranicza apetyt
 • wspomaga proces przemiany materii
 • zwiększa wydolność oraz poziom energii w organizmie

Można zatem zaryzykować stwierdzeniem, że mamy do czynienia z suplementem kompleksowo wspomagającym odchudzanie. Aby potwierdzić tę tezę postanowiliśmy szczegółowo przeanalizować skład oraz sprawdzić opinie na temat tego produktu.

NuviaLab Keto w pigułce

Forma produktu

kapsułki

Liczba kapsułek w opakowaniu

60 szt.

Dzienna porcja

2 kapsułki

Naturalny skład

TAK

Cena

179,00 zł.

Oficjalna strona producenta

NuviaLabKeto.pl

Zanim przejdziesz do dalszej części publikacji, zapoznaj się z najnowszą ofertą dostępną na oficjalnej stronie producenta:
 • Kup 3 opakowania NuviaLab Keto i otrzymaj 3 dodatkowe całkowicie za darmo!

Skład tabletek NuviaLab Keto

NuviaLab Keto ulotka

Wybór tabletek odchudzających zawsze powinien być poprzedzony możliwie szczegółową analizą składu. Należy zwracać uwagę nie tylko na obecność poszczególnych substancji aktywnych, ale także ich ilość w dziennej dawce.

Skład tabletek NuviaLab Keto

Składnik

Ilość w dziennej dawce (2 kapsułki)

Ekstrakt z korzenia pokrzywy indyjskiej [10% forskoliny] – ForsLean®

250,00 mg

Ekstrakt z owoców tamaryndowca malabarskiego [60% HCA] – Citrin®

250,00 mg

Ekstrakt z nasion guarany [22% kofeiny]

200,00 mg

Ekstrakt z liści zielonej herbaty [40% EGCG]

100,00 mg

Ekstrakt z owoców papryki rocznej [2% kapsaicyny]

20,00 mg

Ekstrakt z owoców pieprzu czarnego [95% piperyny] – BioPerine®

5,00 mg

Witamina B6

1,40 mg

Chrom

40,00 µg

Przegląd składników zawartych w danym suplemencie to tylko podstawa, która daje nam odpowiedź na pytanie – czy produkt jest warty uwagi, tudzież – czy warto szczegółowo analizować jego potencjalną skuteczność. W przypadku NuviaLab Keto – nie ma co do tego żadnych wątpliwości. 8 składników aktywnych w dawce łącznej powyżej 800,00 mg. To naprawdę dobry wynik.

Przechodząc do rozszerzonej weryfikacji składu, pragniemy szerzej pochylić się nad 6 składnikami aktywnymi: ForsLean®, Citrin®, guaraną, zieloną herbatą, kapsaicyną i piperyną. Pomijamy Witaminę B6 i Chrom, bo akurat dostarczenie tych składników powinniśmy zagwarantować w diecie.

ForsLean®

forskolina

ForsLean®, czyli standaryzowany na zawartość forskoliny (10%) ekstrakt z korzenia pokrzywy indyjskiej.

Forskolina to substancja znana i wykorzystywana od dawien dawna. Początkowo wykorzystywano ją w celach zapobiegania chorób układu krążenia, wspierania gospodarki hormonalnej czy eliminacji stanów zapalnych. Dzisiaj, spore zainteresowanie forskoliną jest wynikiem doniesień, jakoby forskolina sprzyjała redukcji zbędnych kilogramów.

Forskolina stymuluje cAMP (cykliczne AMP) mający ogromny wpływ na aktywność wielu enzymów, co finalnie jest korzystne przy leczeniu wielu chorób – w tym otyłości. [1] Cykliczne AMP pośrednio wpływa na przemianę lipidów, powodując lipolizę, a więc proces pozyskiwania energii z nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Citrin®

garcinia cambogia

Citrin® to standaryzowany na zawartość (60%) kwasu hydroksyctrynowego (HCA) ekstrakt z owoców tamaryndowca malabarskiego.

Kwas hydrokscytrynowy to związek, któremu przypisuje się szereg właściwości wspomagających redukcję tkanki tłuszczowej. Przede wszystkim, to bardzo skuteczny bloker apetytu, co jest wynikiem hamowania procesu lipogenezy. Dodatkowo HCA, podwyższa zapasy glikogenu w wątrobie, co skutecznie wydłuża czas pełnego nasycenia.

Prócz powyższego, nietrudno znaleźć badania potwierdzające tezę, jakoby kwas hydrokscytrynowy był termogenikiem.

Guarana

Ekstrakt z nasion guarany

Ekstrakt z nasion guarany standaryzowany na zawartość kofeiny (22%) pełni rolę naturalnego boostera energetycznego, który w przypadku stosowania wymagającego jadłospisu i aktywnego trybu życia (co powinno mieć miejsce w przypadku redukcji!) ma spore znaczenie dla naszego samopoczucia.

Kofeina z guarany działa dłużej od kofeiny z kawy. Co prawda jej działanie jest łagodniejsze, nie mniej efekt utrzymuje się nawet do 6 godzin.

Zielona herbata

liście zielonej herbaty

Ekstrakt z liści zielonej herbaty standaryzowany na zawartość EGCG (40%) to substancja, którą znajdziemy w wielu różnych suplementach diety (nie tylko na odchudzanie!). Nie ma w tym nic dziwnego! Zielona herbata oddziałuje na organizm wielotorowo – poprawia pamięć, samopoczucie, działa łagodząco.

W przypadku procesów redukcyjnych, kluczowe jest jednak to, że oddziałuje na procesy spalania tłuszczu, znacząco je przyśpieszając. Jedno z badań na Uniwersytecie w Birmingham wykazało, że zażywanie zielonej herbaty zwiększa spalanie tłuszczu o 17%. [2]

Kapsaicyna

Ekstrakt z papryki rocznejEkstrakt z owoców papryki rocznej standaryzowany na zawartość kapsaicyny (2%) to składnik, który uważany jest za jeden z najsilniejszych naturalnych termogeników. Stymuluje bowiem produkcję dopaminy i adrenaliny, co skutecznie podnosi ciepłotę ciała.

Prócz właściwości termogenicznych, kapsaicyna ogranicza apetyt oraz chęć podjadania. Składnik ten uważa się również za bardzo istotny dla kontroli wagi także po zakończeniu procesu redukcyjnego.

BioPerine®

Ekstrakt z owoców czarnego pieprzu

Ekstrakt z owoców pieprzu czarnego standaryzowany na zawartość piperyny (95%) to substancja o ogromnym potencjale. Znajdziemy ją w coraz większej ilości suplementów z wyższej półki, co wynika wprost z jej skuteczności.

Piperyna bowiem blokuje tworzenie się nowych komórek tłuszczowych, co prowadzi do obniżenia tłuszczu w krwioobiegu. [3][4]

Powyższe to oczywiście mocne streszczenie tego, co oferują poszczególne substancje zawarte w suplemencie. Nie mniej, daje to przejrzysty obraz potencjalnej efektywności, którą możemy dodatkowo zweryfikować przeglądając opinie i recenzje produktu.

Opinie o NuviaLab Keto: jest naprawdę dobrze!

Kiedy analizowaliśmy skład NuviaLab Keto – od samego początku mieliśmy świadomość, że jest to produkt naprawdę dobry. Jednakże, zawsze dopełnieniem weryfikacji składu, powinna być szczegółowa analiza opinii, recenzji, komentarzy i ocen.

Jesteśmy bardzo dalecy od przytaczania konkretnych rezultatów stosowania NuviaLab Keto, ze względu na fakt, iż każdy organizm jest inny. Warto mieć świadomość, że uzyskiwane efekty uwarunkowane są także przez inne czynniki, tudzież – stosowaną dietę, aktywność fizyczną czy genetykę.

Poza tym, lwia część właściwości suplementów jest niemierzalna. Dlatego też, interesować powinien nas przede wszystkim wydźwięk opinii (pozytywny/negatywny), a resztę traktować z większym dystansem.

NuviaLab Keto to produkt, którego opinie jednoznacznie pokazują, że ten skład przy zalecanym dawkowaniu – robi naprawdę dobrą robotę. Konsumenci i konsumentki na forach, blogach i w wielu innych miejscach w Internecie, wskazują na wysoką skuteczność i świetne efekty.

Prócz wysokiej skuteczności, konsumenci cenią sobie wygodną formę (kapsułki). Na uwagę zasługuje również fakt, iż nie odnotowuje się skutków ubocznych stosowania produktu.

Opinie negatywne o NuviaLab Keto pojawiają się znacznie rzadziej i zwykle dotyczą dostępności (zakupy wyłącznie przez Internet, brak suplementu w aptekach).

Jak prawidłowo stosować NuviaLab Keto i ile powinna trwać kuracja?

NuviaLab Keto tabletki

Zalecane dawkowanie to po 1 kapsułce dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Suplement należy popijać dużą ilością wody (200-300 ml).

Jeśli zaś chodzi o długość kuracji, to producent na oficjalnej stronie jasno wskazuje, że im dłużej stosujemy suplement, tym jego efektywność (w ujęciu procentowym) wzrasta. Przy czym, po raz kolejny przypominamy – by tego typu dane traktować tylko i wyłącznie jako ciekawostkę.

Zakładając, że tempo redukcji na poziomie 3-6 kilogramów miesięcznie jest bezpieczne i zdrowe dla naszego organizmu, rekomendujemy:

 • kurację 1-miesięczną dla osób z nadwagą wynoszącą do 6 kilogramów
 • kurację 3 miesięczną dla osób z nadwagą od 7 do 15 kilogramów
 • kurację 6 miesięczną dla osób z nadwagą powyżej 16 kilogramów

Jaka jest cena NuviaLab Keto?

Cena tabletek NuviaLab Keto przy regularnej ofercie to 179,00 złotych za opakowanie zawierające 60 kapsułek (zapas na 1 miesiąc stosowania). Znacznie taniej produkt można kupić korzystając z tzw. „wielopaków” tj. zakupu w pakietach po 3 lub 6 opakowań:

su_list icon=”icon: check” icon_color=”#ff8000″]

 • w przypadku zakupu 3 opakowań (zapas na 3 miesiące), cena jednego opakowania to 119,33 zł.
 • w przypadku zakupu 6 opakowań (zapas na 6 miesięcy), cena jednego opakowania to 89,50 zł.[/su_list]

Powyższe ceny pochodzą z oficjalnej strony producenta. Zawsze aktualną ofertę możesz sprawdzić TUTAJ.

Gdzie kupić oryginalny suplement NuviaLab Keto?

Ze względu na fakt, iż tabletki NuviaLab Keto dostępne są wyłącznie w sprzedaży internetowej, przestrzegamy przed zakupem z nieoficjalnych kanałów dystrybucji (włączając w to wszelakie portale ogłoszeniowe i aukcyjne).

Najlepszym miejscem do zakupu NuviaLab Keto jest bezsprzecznie – oficjalna strona producenta. Kupując w tym miejscu, mamy gwarancję otrzymania oryginalnego produktu.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Czy NuviaLab Keto to produkt powodujący skutki uboczne?

W przeciwieństwie do diety ketogenicznej, formuła NuviaLab Keto nie wywraca do góry nogami przyzwyczajeń żywieniowych naszego organizmu. Dzięki temu, reakcje niepożądane charakterystyczne dla diety ketogenicznej – nie występują.

Dodatkowo, naturalny skład (wyłącznie ekstrakty roślinne, minerały i witaminy) sprawia, że jakiekolwiek skutki uboczne mogą wynikać wyłącznie z nadwrażliwości.

Kiedy zobaczę pierwsze efekty stosowania NuviaLab Keto?

NuviaLab Keto to suplement działający wielotorowo, który – jak przekonuje producent – zapewnia bardzo szybkie efekty. Potwierdzają to opinie, które wskazują na pierwsze rezultaty już po 3-4 tygodniach stosowania produktu.

Czy NuviaLab można stosować korzystając z innych diet redukcyjnych niż dieta ketogeniczna?

Zdecydowania tak! NuviaLab Keto to suplement odchudzający, który sprawdzi się przy każdym jadłospisie redukcyjnym, gdyż działa niezależnie. Składniki aktywne hamują apetyt, blokują tworzenie nowych komórek tłuszczowych i wiele więcej!

Czy warto sięgnąć po Keto od NuviaLab?

NuviaLab Keto suplement

Stosowanie suplementów diety przy odchudzaniu coraz częściej pojawia się w rekomendacjach nie tylko dietetyków, ale także lekarzy. Wszystko za sprawą coraz większej wiedzy wynikającej z licznych badań i publikacji naukowych.

Problem w tym, że lwia część dostępnych produktów to… nieskuteczne preparaty, bazujące na składnikach i substancjach, które powinniśmy dostarczyć w diecie. Trudno się bowiem spodziewać rewolucji w odchudzaniu sięgając po witaminy, minerały czy minimalną dawkę błonnika.

Na szczęście,  na rynku pojawia się coraz więcej produktów, które my – w redakcji – określamy mianem Premium. Do takowych z całą pewnością można zaliczyć NuviaLab Keto. Dlatego też odpowiedź na pytanie „czy warto?” może być tylko jedna!


Żródła:

 1. J. Baraniak Pokrzywa indyjska (Coleus forskohlii Briq) – właściwości biologiczne i aktywność terapeutyczna
 2. Michelle C. Venables, Carl J. Hulston, Hannah R. Cox, Asker E. Jeukendrup. Green tea extract ingestion, fat oxidation, and glucose tolerance in healthy humans. „American Journal of Clinical Nutrition”.
 3. Ui-Hyun Park i inni, Piperine, a component of black pepper, inhibits adipogenesis by antagonizing PPARγ activity in 3T3-L1 cells, „Journal of Agricultural and Food Chemistry”
 4. Unmasking black pepper’s secrets as a fat fighter, ScienceDaily.com

 

Autor

Stale podnosimy swoje kompetencje i dostarczamy naszym czytelnikom rzetelne treści. Naszym fundamentalnym celem jest pomoc osobom, które borykają się z nadwagą lub otyłością. Przedstawiamy diety, rekomendujemy ćwiczenia, recenzujemy suplementy i sprawdzamy skuteczność domowych receptur.

Napisz komentarz