Fat Burn Active to spalacz tłuszczu, który wzbudza zainteresowanie wielu osób pragnących pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Czy ta wieloskładnikowa formuła faktycznie ma potencjał? Czy Fat Burn Active jest warty uwagi?

Spalacze tłuszczu to grupa produktów, która wymaga szczególnej weryfikacji. Otóż, na rynku dostępnych jest multum rozmaitych preparatów i niestety lwia część z nich, najzwyczajniej w świecie nie działa. Na dodatek, spora część dostępnych produktów wykazuje właściwości na tyle słabe, że w praktyce – niezauważalne i nieszczególnie istotne dla całego procesu redukcji. Oczywiście dostępne są również produkty, które potrafią odmienić całe odchudzanie. Do której z grup zalicza się Fat Burn Active?

Czym właściwie jest Fat Burn Active?

Fat Burn Active nie jest typowym spalaczem tłuszczu. To produkt, który nie tylko ma na celu doprowadzić do lipolizy (rozkładu tkanki tłuszczowej). Skład produktu jednoznacznie wskazuje także na inne istotne właściwości, które pozwalają klasyfikować ten produkt także jako:

  • bloker apetytu
  • suplement blokujący tworzenie nowych komórek tłuszczowych
  • suplement poprawiający wytrzymałość i wydolność
  • suplement ograniczający wchłanianie węglowodanów i tłuszczów

Tym samym, mamy do czynienia z produktem działającym wielotorowo, dzięki czemu jego potencjalna efektywność jest znacznie wyższa, aniżeli ma to miejsce w przypadku klasycznych spalaczy tłuszczu.

Analiza składu Fat Burn Active: substancje aktywne „pod lupą”

Fat Burn Active to suplement diety na odchudzanie, którego skład robi bardzo dobre wrażenie. Już na pierwszy rzut oka zauważamy mnogość składników.

Składnik

Ilość (2 kapsułki)

Ekstrakt z korzenia pokrzywy indyjskiej [10% forskoliny]250,00 mg
Ekstrakt z liści zielonej herbaty [40% EGCG]250,00 mg
Ekstrakt z nasion guarany [22% kofeiny]200,00 mg
Axivite® – Mikrokapsułkowana fenylkapsaicyna [1% fenylkapsaicyny]112,00 mg
Ekstrakt z owoców pomarańczy gorzkiej [6% synefryny]100,00 mg
Ekstrakt z nasion aframonu madagaskarskiego [12.5% 6-paradol]80,00 mg
Naturalna kofeina bezwodna76,00 mg
Ekstrakt z owoców pieprzu czarnego [95% piperyny] – BioPerine®5,00 mg
Witamina B614,00 mg
Kwas pantotenowy30,00 mg
Cynk10,00 mg

Aby lepiej zrozumieć działanie Fat Burn Active, przygotowaliśmy szczegółową analizę każdego z kluczowych składników.

Ekstrakt z korzenia pokrzywy indyjskiej

forskolina

Standaryzowany na zawartość forskoliny (10%) ekstrakt z korzenia pokrzywy indyjskiej to substancja, której działanie zostało potwierdzone niezależnymi badaniami. Forskolina zwiększa wydatek energetyczny, wykazuje działanie termogeniczne, przyśpiesza metabolizm i przycznia się do zwiększania beztłuszczowej masy mięśniowej.

Wniosek z badania przeprowadzonego w 2005 roku[1] na grupie kontrolnej 30 mężczyzn brzmi następująco:

Wykazano, że doustne przyjmowanie forskoliny (250 mg 10% ekstraktu forskoliny dwa razy dziennie) przez okres 12 tygodni korzystnie zmienia skład ciała, jednocześnie zwiększając masę kostną i poziom wolnego testosteronu w surowicy u mężczyzn z nadwagą i otyłością. Wyniki wskazują, że forskolina jest skutecznym środkiem terapeutycznym do zarządzania i leczenia otyłości.

Ekstrakt z liści zielonej herbaty

liście zielonej herbaty

Standaryzowany na zawartość (40%) EGCG ekstrakt z liści zielonej herbaty to substancja, którą znajdziemy w wielu suplementach diety (nie tylko na odchudzanie). Wynika to z wielu dobroczynnych właściwości. Zielona herbata ogranicza wchłanianie tłuszczów, wspomaga termogenezę i sprawia, że odchudzanie się znacznie łatwiejsze.

Potwierdzeniem powyższych jest wniosek z badania z 1999 roku[2]:

Zielona herbata ma właściwości termogeniczne i wspomaga utlenianie tłuszczów poza tym, co tłumaczy sama zawartość kofeiny. Ekstrakt z zielonej herbaty może odgrywać rolę w kontrolowaniu składu ciała poprzez aktywację termogenezy, utlenianie tłuszczu lub jedno i drugie.

Ekstrakt z nasion guarany

Ekstrakt z nasion guarany

Kolejnym składnikiem Fat Burn Active jest standaryzowany na zawartość kofeiny (22%) ekstrakt z nasion guarany. To naturalny spalacz tłuszczu, który w dodatku – pobudza i dodaje energii, co w przypadku procesów redukcyjnych ma ogromne znaczenie.

Właściwości odchudzające guarany potwierdzone zostały m.in. przez badanie na szczurach z 2019 roku[3], które pozwoliło stwierdzić, że proszek z guarany zapobiega przybieraniu na wadze i insulinoodporności.

Axivite® – Mikrokapsułkowana fenylkapsaicyna

kapsaicyna

Axivite® to opatentowana forma mikrokapsułkowanej fenylkapsaicyny – syntetyczną kapsaicynę. To przebadane rozwiązanie[4], które indukuje zwiększone spalanie tkankiu tłuszczowej prowadzące do zdrowej i bezpiecznej utraty wagi.

Produkt dodatkowo wspomaga pracę jelit, co ma ogromne znaczenie przy zmianach dietetycznych, które są charakterystyczne dla okresu odchudzania.

Ekstrakt z owoców pomarańczy gorzkiej

Ekstrakt z owoców pomarańczy gorzkiej

Synefryna zawarta w ekstrakcie z owoców pomarańczy gorzkiej to bardzo silny termogenik, którego działanie wykorzystuje się w odchudzaniu od wielu lat. Prócz typowych właściwości redukcyjnych, synefryna to także doskonałe rozwiązanie pobudzające, dzięki któremu można stale poprawiać osiągi na treningach.

Wartym odnotowania jest zatem fakt, iż ekstrakt z owoców pomarańczy gorzkiej zastosowany w suplemencie Fat Burn Active jest standaryzowany na zawartość synefryny (6%).

Ekstrakt z nasion aframonu madagaskarskiego

aframon madagaskarski

Ekstrakt z nasion aframonu madagaskarskiego standaryzowany na zawartość (12.5%) 6-paradolu, to substancja, której trudno szukać w innych suplementach na odchudzanie. Pojawia się w nich rzadko, a jest – w naszej opinii – jedną z najefektywniejszych substancji blokujących tworzenie nowych komórek tłuszczowych.

Co więcej, ekstrakt z nasion aframonu wspomaga metabolizm oraz termogenezę.

Naturalna kofeina bezwodna

Kofeina bezwodna to nic innego jak kofeina pozbawiona wody. W Fat Burn Active znajdziemy jej aż 76,00 mg, dzięki czemu możemy liczyć na bardzo dobry efekt pobudzający.

To jednak nie wszystko! Kofeina to także świetne rozwiązanie na poprawę metabolizmu. W czystej postaci (w przeciwieństwie do np. kawy) sprawdza się idealnie przy odchudzaniu, dlatego też jej obecność w tym suplemencie diety nie powinna nikogo dziwić.

Ekstrakt z owoców pieprzu czarnego – BioPerine®

pieprz czarny

BioPerine czyli standaryzowany ekstrakt z owoców pieprzu czarnego to składnik, którego efektywność w leczeniu nadwagi i otyłości, niejednokrotnie została potwierdzony badaniami klinicznymi.

W jednym z badań wniosek brzmiał następująco:

Ogólnie rzecz biorąc, wyniki te sugerują, że piperyna, główny składnik pieprzu czarnego, osłabia różnicowanie komórek tłuszczowych poprzez regulację w dół aktywności PPARγ, jak również tłumienie ekspresji PPARγ, prowadząc w ten sposób do potencjalnego leczenia chorób związanych z otyłością.

Przekładając to na prosty język – piperyna sprawdza się jako naturalna blokada dla procesu tworzenia nowych komórek tłuszczowych.

Opinie o Fat Burn Active: czy ten suplement faktycznie działa?

Fat Burn Active to suplement odchudzający, który bardzo szybko zyskał wielu swoich zwolenników, mimo braku reklamy w mediach takich jak telewizja czy radio. Spora popularność to wynik absolutnie nowatorskiego połączenia składników, których nie znajdziemy w żadnych innych tabletkach na odchudzanie.

Dzięki sporemu zainteresowaniu Fat Burn Active, nie trudno znaleźć opinie na temat tego suplementu. Na forach internetowych, portalach tematycznych czy grupach w social mediach, znajdziemy szereg komentarzy i recenzji, które stanowią najlepszą odpowiedź na pytanie dotyczące tego czy warto sięgnąć po te tabletki.

Opinie na temat Fat Burn Active w większości przypadków mają charakter pozytywny. Osoby, które sięgnęły po ten suplement w szczególności cenią sobie jego wysoką skuteczność.

Uwaga! Na forach, portalach tematycznych i w social mediach nie brakuje opinii, które pokazują ile kilogramów udało się schudnąć korzystając z Fat Burn Active. Zalecamy podchodzić do tego typu treści ze sporym dystansem, bowiem wyniki różnią się w zależności od nawyków żywieniowych, aktywności fizycznej czy uwarunkowań genetycznych.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż w lwiej części przypadków zauważono spadek apetytu przy jednoczesnym wzroście energii. To wszystko czyniło odchudzanie łatwiejszym.

Z redaktorskiego obowiązku, przytaczamy także opinie negatywne, które to z reguły dotyczyły nie samego produktu, ale jego ceny oraz bardzo słabej dostępności.

Zalecane stosowanie i dawkowanie Fat Burn Active

Producent zaleca stosować Fat Burn Active raz dziennie (najlepiej przed posiłkiem). Standardowa dawka to 2 kapsułki. Jakiekolwiek zmiany w ilości przyjmowanych kapsułek można ewentualnie skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.

Ile kosztuje Fat Burn Active?

Cena tabletek na odchudzanie Fat Burn Active to 189,00 złotych (zapas na 1 miesiąc stosowania zgodnie z zaleceniem producenta).

Producent oferuje również rabaty przy zakupach wielu sztuk. Cenę można obniżyć o:

  • 33% w przypadku zakupu 3 opakowań (cena za 1 opakowanie wyniesie wówczas: 126,00 złotych)
  • 50% w przypadku zakupu 6 opakowań (cena za 1 opakowanie wyniesie wówczas: 94,50 złotych)

Trzeba przyznać, że oferta promocyjna jest więcej, niż atrakcyjna. Dlatego też, zanim sięgniemy po Fat Burn Active – warto przemyśleć, który z pakietów wybrać. W przypadku odchudzania, które będzie trwało kilka miesięcy i dłużej – zawsze warto wybierać wariant z 6 opakowaniami. To najlepsza (z ekonomicznego punktu widzenia) oferta.

Gdzie kupić Fat Burn Active?

Dostępność Fat Burn Active jest bardzo mocno ograniczona. Produktu niestety nie zakupimy ani w drogerii, ani w aptece. Fat Burn Active zakupić możemy wyłącznie w Internecie.

Ze względu na fakt, iż suplementy diety to specyficzna grupa produktów, rekomendujemy zakupy wyłącznie z oficjalnego kanału sprzedaży, tj. oficjalnej strony producenta: www.fatburnactive.pl.

Produkt niekiedy pojawia się na portalach aukcyjnych i ogłoszeniowych. Mamy jednak wątpliwości, czy oferowane produkt jest oryginalny, a co za tym idzie – bezpieczny.

FAQ: najczęściej zadawane pytania

Ile czasu należy stosować Fat Burn Active, aby osiągnąć zamierzone efekty?

Fat Burn Active warto stosować przez cały okres odchudzania oraz przez kolejne 2-3 miesiące aby zapobiec efektowi jojo.

Czy stosowanie Fat Burn Active powoduje skutki uboczne?

Fat Burn Active choć działa bardzo silnie i wielotorowo oddziałuje na organizm, to nie powoduje reakcji niepożądanych. Przeciwwskazaniem do stosowania suplementu jest jedynie nadwrażliwość na którykolwiek składnik, ciąża i karmienie piersią.

Czy istnieją zamienniki dla Fat Burn Active?

Fat Burn Active to suplement diety, który niestety nie ma zamienników. Takiego połączenia składników nie znajdziemy w żadnym innym suplemencie diety na odchudzanie.

Czy aby na pewno Fat Burn Active to dobry wybór?

Kiedy weryfikujemy rynek suplementów diety na odchudzanie, takie produkty jak Fat Burn Active zdarzają się naprawdę bardzo rzadko. Większość to monoskładnikowe suplementy, w których ilość substancji aktywnych jest – mówiąc wprost – marna.

Fat Burn Active pozytywnie zaskakuje składem, który opiera się na substancjach przebadanych, stanowiących skuteczną broń w walce o mniejszy apetyt, sprawniejszy metabolizm, czy szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. To czyni ten suplement wartym uwagi.

Kiedy dodamy do tego świetne oceny i pozytywne recenzje konsumentów – kreuje się obraz produktu z najwyższej półki. I tak jest w rzeczywistości. Fat Burn Active to produkt, który może stanowić idealne wsparcie dla procesu redukcji nadprogramowych kilogramów.


Źródła:

  1. Michael P Godard, Brad A Johnson, Scott R Richmond (2005) Body composition and hormonal adaptations associated with forskolin consumption in overweight and obese men
  2. A G Dulloo, C Duret, D Rohrer, L Girardier, N Mensi, M Fathi, P Chantre, J Vandermander (1999) Efficacy of a green tea extract rich in catechin polyphenols and caffeine in increasing 24-h energy expenditure and fat oxidation in humans
  3. Rafael Calixto Bortolin, Amanda Rodrigues Vargas. Vitor de Miranda Ramos, Juciano Gasparotto, Paloma Rodrigues Chaves, Carlos Eduardo Schnorr, Katia da Boit Martinello Alexandre Kleber Silveira, Henrique Mautone Gomes, Thallita Kelly Rabelo, Marcelo Sartori Grunwald, Rodrigo Ligabue-Braun, Daniel Pens Gelain, José Cláudio Fonseca Moreira (2019) Guarana supplementation attenuated obesity, insulin resistance, and adipokines dysregulation induced by a standardized human Western diet via brown adipose tissue activation
  4. (2021) aXivite, a safe and effective treatment for healthy weight loss and improved body shape while simultaneously mitigating the effects of GI inflammation

Autor

Stale podnosimy swoje kompetencje i dostarczamy naszym czytelnikom rzetelne treści. Naszym fundamentalnym celem jest pomoc osobom, które borykają się z nadwagą lub otyłością. Przedstawiamy diety, rekomendujemy ćwiczenia, recenzujemy suplementy i sprawdzamy skuteczność domowych receptur.

Napisz komentarz