Adipex Retard to lek na odchudzanie, który w Polsce ma status „zakazanego”. Ze względu na możliwe skutki uboczne, tudzież negatywny wpływ na organizm, Adipex Retard nie jest dopuszczony do sprzedaży.

Światowa Organizacja Zdrowia publikując raporty dotyczące skali nadwagi posługuje się terminem „epidemia”, co najlepiej pokazuje z jak wielkim problemem się zmagamy. W samej Polsce, statystyki nadwagi i otyłości są zatrważające. Według publikacji w tygodniku „Wprost”, nadwaga dosięga 53% kobiet i 68% mężczyzn.

Polacy, jako naród, o którym bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że jest zdeterminowany – ochoczo podejmują trudy redukcji. Korzystamy z rozmaitych diet, planów treningowych i środków wspomagających. Część społeczności decyduje się na wykorzystanie suplementów diet, część korzysta z leków odchudzających. Czy mimo tego, że Adipex Retard nie jest dopuszczony do obrotu, Polacy korzystają także z tego produktu? Czy warto ryzykować i stosować ten lek?

Czym właściwie jest Adipex Retard?

Adipex Retard to lek, w którego skład wchodzi fentarmina – lek anorektyczny, którego skuteczność w leczeniu nadwagi i otyłości jest niepodważalna. Nie mniej, jego stosowanie – niesie za sobą możliwość wystąpienia szeregu skutków ubocznych, które są zdecydowanie większym zagrożeniem dla zdrowia, aniżeli nadprogramowe kilogramy.

Czym właściwie jest Adipex Retard

Adipex Retard jest produktem popularnym, po który – mimo zakazu – zdaje się sięgać całkiem spora społeczność. Najlepszym tego dowodem jest szereg pytań na forach i portalach tematycznych, dotyczących stosowania, dawkowania oraz opinii dotyczących tego produktu.

Czym jest fentarmina i jak działa?

Fentarmina – składnik aktywny w Adipexie, to według definicji encyklopedycznej stymulująca substancja psychoaktywna, pochodna amfetaminy.

Wikipedia.org podaje, że:

Oddziaływanie farmakologiczne fenterminy przejawia się między innymi pobudzeniem psychomotorycznym oraz zmniejszeniem łaknienia.

Trzeba przyznać, że powyższy opis sam w sobie brzmi co najmniej niepokojąco i wskazuje, że mamy do czynienia z wyjątkowo silnym lekiem, którego stosowanie – nawet bez zaznajomienia się z sekcję „skutki uboczne” – powinno budzić spore wątpliwości.

Skutki uboczne stosowania Adipex Retard

Adipex Retard to lek odchudzający, który przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla osób, które borykają się z poważnymi problemami zdrowotnymi, wynikającymi z otyłości (nie mylić z nadwagą!).

Co ciekawe, wbrew temu co możemy przeczytać w wielu publikacjach – Adipex Retard to lek, który niekiedy jest legalnie stosowany w Polsce. Dzieje się tak w momencie uruchomienia procedury tzw. „importu docelowego leków”, o którym mówi Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 21 marca 2012 r. w sprawie sprowadzania z zagranicy produktów leczniczych niezbędnych dla ratowania życia lub zdrowia pacjenta dopuszczonych do obrotu bez konieczności uzyskania pozwolenia.

Nie mniej, należy zdać sobie sprawę, że pytania o dostępność, pojawiające się m.in. na forach o odchudzaniu, nie dotyczą takowych przypadków. Wiele osób widzi w Adipex Retard skuteczne rozwiązanie przy powszechnych problemach z nadwagą.

Nie da się ukryć, że Adipex Retard – faktycznie może pomóc zredukować kilogramy, ale trzeba zadać sobie pytanie dotyczące ceny jaką musimy zapłacić. Wszak, skutki uboczne stosowania Adipex są powszechnie znane.

Skutki uboczne stosowania Adipex Retard

Skutki uboczne stosowania Adipex Retard zależne są od kilku czynników m.in stanu zdrowia pacjenta i długości przyjmowania leku. Warto jednak zdać sobie sprawę, że prócz – na pozór niegroźnych zawrotów głowy, biegunki, wymiotów czy podwyższonego ciśnienia, stosowanie Adipex Retard może skutkować również znacznie poważniejszymi defektami.

Z ulotki produktu możemy dowiedzieć się, że przyjmowanie Adipex Retard (co prawda bardzo rzadko, ale jednak) może skutkować:

 • osłabienem po jednej części ciała
 • omami
 • problemami ze wzrokiem
 • drgawkami
 • bardzo silnym bólem głowy
 • niekontrolowanymi ruchami mięśni

Lista potencjalnych skutków ubocznych jest znacznie dłuższa, to tylko niewielki zalążek tego, co może spowodować fentarmina.

Dostępność Adipex Retard – skąd się bierze na tzw. czarnym rynku?

Skutki uboczne stosowania Adipex Retard

Adipex Retard to lek, który działa niezwykle silnie i przy tym – jest naprawdę niebezpieczny. Mimo tego, wiele osób z ogromną determinacją dąży do pozyskania tego produktu. Pytania typu „gdzie kupić Adipex Retard?” znajdziemy na niejednym forum i portalu społecznościowym.

Co oczywiste, lek sprzedawany jest w Polsce nielegalnie. Nie zakupimy go ani w aptece, ani innym miejscu. Dostać go możemy tylko i wyłącznie na tzw. czarnym rynku. Osoby dystrybuujące ten produkt zauważyły w tym spory potencjał biznesowy. Wszak, osoby pragnące schudnąć są gotowe bardzo dużo zapłacić za ten produkt.

Adipex Retard legalnie nabyć można w Czechach, gdzie dostaniemy go na receptę. Regularnie przemycany do Polski, o czym nierzadko możemy przeczytać w krajowych mediach:

Oczywiście, powyższe artykuły dotyczą przechwyconych, nielegalnych transportów. Trudno oszacować – ile opakowań Adipex Retard dociera do konsumentów. Wszak, z racji nielegalności tegoż procederu – nikt o zdrowych zmysłach nie chwali się tym gdzie kupił ten lek.

Czy warto stosować Adipex Retard?

Odpowiedź na powyższe pytanie może być tylko jedna: NIE WARTO! Jeśli istnieją przesłanki do zastosowania tego produktu, to z całą pewnością lekarz odpowiedzialny za leczenie otyłości – wskaże to rozwiązanie i zaleci jego stosowanie w ramach tzw. importu leków docelowych. W przeciwnym wypadku – nigdy nie powinniśmy sięgać po ten produkt.

Czy warto stosować Adipex Retard

W wielu miejscach w Internecie można przeczytać informacje na temat tego jak skuteczny jest ten produkt, ile pozwala schudnąć oraz, że nie powoduje skutków ubocznych. Warto jednak mieć świadomość, że tego typu treści nigdy nie są podpisane przez specjalistę – tj. lekarza lub dietetyka. Wręcz przeciwnie – są w pełni anonimowe.

Dlaczego więc, mimo wielu potencjalnych skutków ubocznych lek ten jest dostępny w niektórych krajach? Przede wszystkim – należy zdać sobie sprawę, że nigdzie nie kupimy Adipex Retard bez recepty (nawet w liberalnych Czechach), co oznacza, że przed zakupem – musimy skonsultować się z lekarzem.

Co więcej, Adipex Retard – w zasadzie, rzadko kiedy jest przepisywany. Ogromne ilości, które przerzucane są na rynek polski to wynik nielegalnych działań, w który wplątane są poważne grupy przestępcze. Nietrudno bowiem domyślić się, że żadna apteka nie ma na stanie kilku tysięcy opakowań Adipex Retard – leku, który przez lekarzy przepisywany jest sporadycznie.

Jeśli powyższe nie jest dla Ciebie dostatecznym argumentem, za rezygnacją z nielegalnego zakupu Adipex Retard, to zauważ, że w Czechach (kraju, w którym dostęp do Adipex Retard jest ograniczony tylko receptą), skala nadwagi i otyłości wcale nie jest mniejsza, aniżeli ma to miejsce w Polsce.

Alternatywy dla Adipex Retard, czyli równie skuteczne, ale i w pełni bezpieczne środki na odchudzanie? Czy istnieją?

Oczywistym jest, że trudno zestawiać Adipex Retard z innymi środkami na odchudzanie, wszakże – żaden inny preparat nie wykazuje takich właściwości jak fentarmina. Wszak, jest to substancja psychoaktywna.

Natomiast, bez wątpienia, jako alternatywę można wymieniać najlepsze suplementy diety na odchudzanie, tudzież – naturalne, w pełni bezpieczne rozwiązania o działaniu:

 • ograniczającym apetyt
 • przyśpieszającym spalanie tkanki tłuszczowej
 • redukującym wchłanianie tłuszczów i węglowodanów

Piperinox

Piperinox

Piperinox to wieloskładnikowy preparat na odchudzanie, po który ochoczo sięga multum osób – zarówno z Polski, jak i zagranicy. Dopuszczony do sprzedaży, certyfikowany i nierzadko rekomendowany przez dietetyków środek, zawiera w swoim składzie:

 • Ekstrakt z owoców pieprzu czarnego BioPerine® (piperyna)
 • Ekstrakt z owoców papryki rocznej (pieprz kajeński)
 • Ekstrakt z nasion guarany.
 • Ekstrakt z kory cynamonowca
 • Ekstrakt z owoców gorzkiej pomarańczy
 • Ekstrakt z kłącza imbiru lekarskiego
 • Chrom

Jak nietrudno zauważyć, produkt oparty jest na naturalnych składnikach, które – choć silnie oddziałują na organizm, to nie powodują skutków ubocznych, o czym zapewnia producenta na oficjalnej stronie producenta.

Piperinox legalnie można nabyć na stronie producenta (www.piperinox.pl).

Keto Actives

Keto Actives

Keto Actives to równie ciekawa propozycja, co Piperinox – z tą jednak różnicą, że jest dedykowany osobom stosującym dietę ketogeniczną – wysokotłuszczowy i niskowęglowodanowy jadłospis cieszący się sporą popularnością.

O skuteczności Keto Actives świadczy nie tylko bogaty skład (przedstawiony poniżej), ale także – bardzo dobre opinie, które przeczytamy na wielu forach. Alternatywa dla Adipex Retard? To mało powiedziane.

W składzie Keto Actives znajdziemy:

 • ForsLean® (forskolina)
 • Clarinol® CLA (sprzężony kwas linolowy)
 • Naturalna kofeina bezwodna
 • Ekstrakt z korzenia ashwagandhy
 • Ekstrakt z pomarańczy gorzkiej
 • Ekstrakt z papryki rocznej
 • Ekstrakt z pieprzu czarnego BioPerine®
 • Chrom

Bardzo ciekawy skład, doskonałe opinie i całkiem atrakcyjna cena sprawia, że Keto Actives to aktualnie jedna z najlepszych propozycji dla osób, które pragną wspomóc procesy odchudzania tabletkami.

Keto Actives legalnie można nabyć na stronie producenta (www.ketoactives.pl).

Green Barley Plus

Green Barley Plus

Green Barley Plus to suplement diety na odchudzanie, w którego składzie znajdziemy tylko dwie substancje. Natomiast, są one na tyle silne, że produkt zasługuje na wyróżnienie.

Green Barley Plus to kompozcyja:

 • ekstraktu z zielonego jęczmienia
 • ekstraktu z owoców garcinia cambogia

Powyższe połączenie ma gwarantować:

 • ograniczenie apetytu
 • poprawę perystaltyki jelit
 • przyśpieszenie spalania tkanki tłuszczowej

Wszystko to za sprawą błonnika, który znajdziemy w zielonym jęczmieniu i kwasu hydroksyctrynowego, którego najlepszym źródłem jest kambodżańska garcynia.

Green Barley Plus legalnie można nabyć na stronie producenta (www.greenbarleyplus.pl).
Autor

Stale podnosimy swoje kompetencje i dostarczamy naszym czytelnikom rzetelne treści. Naszym fundamentalnym celem jest pomoc osobom, które borykają się z nadwagą lub otyłością. Przedstawiamy diety, rekomendujemy ćwiczenia, recenzujemy suplementy i sprawdzamy skuteczność domowych receptur.

Napisz komentarz